Blogumdaki kaynak belirtilmemiş tüm yazılar Emre Güney'e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Şifre: Nebula Topu

By | Leave a Comment


Zeki, esprili ve çok faydalı bir “insan” için,
güzel bir kalp için çok geç kalmış bir anma


Namı diğer ilk etapta “alaisse calmcacil” ve daha sonra da “clairvoyant”, ne de çok özledim seni. Ne kadar kıymetli saatler geçirmişiz. Hayatımın en yoğun, en derin, en yüksek, en kıymetli sohbetlerini etmişiz, kıymetini bilememiş, kaybetmişim hepsini... Tüm hayatımı gözden geçirmeye gerek dahi duymadan sadece ve sadece beynimdeki keskin ve soğuk “en iyi” damlasıyla uyandım. Beynim bu sohbetleri çoktan imzalamış, referans noktası kabul etmiş, ve o günlerden bu yana hiç o kadar tatmin olmama izin vermemişti.
Bir zamanlar bunca yüksekleri ıslanmış çıtayı şimdi hangi sular, ne zaman bir daha bu kadar yukardan işaretler kim bilir? Berrak bir su mu olur, çürük bir çıta mı olur kim bilir? Ne kadar önemliymiş tanrım, ne kadar. Bilgi ve kültür, ama kapalı değil, insan ve insan arasında, adam gibi adamlar arasında bir oraya bir buraya akan, her bir gidiş-dönüşte daha da büyüyen, daha da zenginleşen..

* * *

Üzerinde nilüferler yetişmiş su akmış yitmiş.
Hayatın kavga gürültüsünde nilüfer bile fayda etmemiş.
Ay örtememiş tülbentle gözünü,
Dünya yaralamış yüzünü
Savaşlar olmuş geçmiş,
Dünya ağlamış, sular biriktirmiş.
Tülbent uçmuş, köprü gölge etmiş.
Ne hüzünler geçmiş, ne gerilim
Akmayan suymuş eksiğim
Çamurlu göle dolmuş,
Hayat verememiş.

* * *

Sohbetlerimiz, paylaşımlarımız, şakalaşmalarımız, simultane ve inanılmaz bir ahenkle “an” da akan senaryolarımız şerefine, internette senin için bırakıyorum bu izi...


Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: