Blogumdaki kaynak belirtilmemiş tüm yazılar Emre Güney'e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.

MSN ve Windows Live Messenger güncelleme çilesi!

By | Leave a Comment
Messenger'ınızın zoraki güncellemesini geçmek için bu yazımı okuyun.

Siz de her geçen gün yenilenen programlardan bıkıp usandınız mı? Haklısınız. Bir programın güncellenmesi düşünüldüğü gibi her zaman iyi değildir. Birçok yazılım güncellendikçe boyutu büyür, giderek daha çok grafik ve bellek gücü gerektirmeye başlar. Her bir yeni sürüm daha çok özellik vaadiyle gereksiz bir yığın bileşen ilavesiyle gelir. Siz zaten karşıladığınız her zamanki ihtiyacınızı artık daha zor ve daha ağır bir programla karşılamak zorunda bırakılırsınız ve bilgisayarınızın çalışma performansı düşer.

Sabrımı en son taşıran kendi MSN'imin de beni güncellemeye zorlaması ve güncellemediğim takdirde kesinlikle açılmamasıydı. Microsoft'un tekelciliği yetmediği gibi bir de tehditkâr ve zoraki davranışları beni her zaman çılgına çevirmiştir. Türk sitelerinde konuyla ilgili hiçbir hile ve çözüm bulamadım. Olayı çözdükten sonra da Türkçe bilgi birikimine burada eklemek istedim.

MSN'iniz ya da Windows Live Messenger'ınız sizi güncellemeye zorluyor ve açılmıyorsa, siz eski hızlı ve pratik programınızla devam etmek istiyorsanız yönergeleri izleyin.

  1. Bilgisayarınızda messengerın bulunduğu dizine gidin.
    Vista'da C:\Program Files\Windows Live\Messenger\
    Eğer yerini bilmiyorsanız dosya arama yapın ve msnmsgr.exe dosyasını bulun. Dosya arama yapmasını bilmiyorsanız masaüstü ya da dosya gezginindeyken klavyeden F3 tuşuna basın.
  2. msnmsgr.exe dosyasına sağ tıklayıp "Özellikleri" tıklayın.
  3. Üstteki "Uyumluluk" sekmesini açın.
  4. Uyumluluk modu bölümünde "Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu" seçeneğinin seçili olduğunu doğrulayın (seçili değilse seçin) ve Windows 2000'e ayarlayın.
İşlem tamamdır.!
Messengerınız ilk açılışında yükleme yapar gibi birkaç işlem yaparak hesabınızı açacaktır ve sizi güncellemeye zorlamayacaktır. İyi sohbetler...
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: