Blogumdaki kaynak belirtilmemiş tüm yazılar Emre Güney'e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Bu site doğruluğu hiçbir zaman kesin olarak kanıtlanamayacak bazı bilgiler içermektedir. Ancak yayınlarımın uzun vadeli takibi size daha yüksek bir anlayış ve daha doyumlu bir hayat katacaktır. Dünya'da iyi eğlenceler!

KENTAURUSLULAR

By | Leave a Comment
İLK TEMASA HAZIRLIK

Üye adı: Centaurus Büyük Yıldız Birliği
Galaktik Federasyon'a kabûl: 1.1 milyon yıl önce
Konum: Centaurus takımyıldızı Kurt ile Yelken Takımyıldızları arasında yer alır. En parlak yıldızı olan üçlü yıldız sistemi Alpha Centauri (Rigel Kentaurus olarak da bilinir) ile tanınır. Üçlü yıldızlarından biri olan Proximi Centauri 4.3 ışık yılı uzaklıkta olup bilinen Dünya’ya en yakın yıldızdır.
Dünya'ya uzaklık: 4.3 ile 1000 ışık yılından fazlası
Yaşam formu tipi: Bir insansı bir de sürüngen tür.

Fiziksel görünümleri: İnsansı Kentauruslular günümüz dünyasındaki insanlara çok benzer. Erkekleri çok kaslı ve iyi vücut oranlı, sarı, kahverengi, siyah ya da kırmızı saçlıdırlar. Gözler ya Asyalılar gibi biraz çekik, ya da yuvarlak olmak üzere kahve, siyah, mavi, yeşil ya da elâ renkde olurlar. Yükseklik olarak erkekler 1.8 metre ile 2.4 metre arasındadırlar. Tenleri çok koyu kahve ya da açık kumral renktedir. Dişileri de yine iyi vücut oranlarına sahiptirler ancak erkekleri kadar kaslı değildirler ve boyları 1.65 ile 2.1 metre arasında değişir.
Sürüngenimsi ırk olan Kentauruslular ise çok pürüzlü kertenkele derili ve kaslı vücuda sahiptirler. Deri renkleri mavi-yeşil ya da kırmızı-yeşil ikilisi şeklinde yamalı özelliktedir.Elleri insan ellerine göre daha ince olup parmak yerine altı çok keskin kıvrılabilir pençeli oluşuma sahiptir. Gözler kabarık ve yuvarlaktır ve dünyamızdaki sürüngenler gibi dikey göz açıklığına sahiptir ve altın sarısı ya da açık kırmızı renktedir. Kuyruk yoktur ancak, ayaklarda diğer pençelerden biri olarak geri uzanan topuklar vardır. Erkeklerinden biraz daha uzun olan dişileri en çok 2.4 metre uzunluğundadır.

Özellikler ve yetenekler: Kentauruslular çok iyi stratejik kabiliyetleri ve Federasyon irtibat danışmanlığı görevleriyle bilinirler. Çok büyük ruhsal varlık kitlelerini bir araya toplayarak barışçıl ve ahenkli görevleri gerçekleştirmedeki başarılarıyla öne çıkmışlardır.
Ortalama uyku süreleri: Günde 2 ile 4 saat arası
Lisan: İnsansı ırkların konuşması Almanca gibi biraz gırtlaksı ve Çince gibi tonaldir. Sürüngenlerin dili oldukça gırtlaksı ve çoğu insanın oluşturamayacağı türden sesler içerir.
Ana gemi ve diğer araçlar: Kentauruslular’ın Dünya semalarında görülebilen iki tip gemisi vardır. İlki çok amaçlı bir keşif gemisidir. Çan formundadırlar ve altına dev merceğe benzer dairesel kanat takılı gibidir. Yaklaşık 14 metre çapa, 9.1 metre yüksekliğe sahiptirler. İkincisi komuta gemisidir. Komuta gemileri, ortası bombeli puro şeklinde olurlar ve yaklaşık 60metre uzunluğundadırlar.


Çeviri: Emreskopi
Kaynak: Sheldan Nidle - http://www.paoweb.com/gfmember.htmSonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: