Blogumdaki kaynak belirtilmemiş tüm yazılar Emre Güney'e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Bu site doğruluğu hiçbir zaman kesin olarak kanıtlanamayacak bazı bilgiler içermektedir. Ancak yayınlarımın uzun vadeli takibi size daha yüksek bir anlayış ve daha doyumlu bir hayat katacaktır. Dünya'da iyi eğlenceler!

FOMALHAUTLULAR

By | Leave a Comment

İLK TEMASA HAZIRLIK

Üye adı: Fomalhaut Konfederasyonu
Galaktik Federasyon'a kabûl: Yaklaşık 3 yıl önce üye olmuş tarafsız bir yıldız sistemiydi..
Konum: Güneybalığı takımyıldızının en parlak yıldızı ve gökyüzündeki en parlak yıldızlardan biridir. Fomalhaut, kuzey yarımküreden sonbaharda ve kış başlarında, gökyüzünün güneyinde gözlenebilir. 50˚ kuzey enlemi yakınlarında Kova ve Turna Takımyıldızları arasında bulunur.
Dünya'ya uzaklık: Yaklaşık 23 ışık yılı.


Yaşam formu tipi: İki tip üye bulundurur. İlki, Fomalhaut'da 250 bin yıl önce koloni kuran Pleiades'den gelme isyancı insan ırkıdır ve şu an Fomalhaut'un 3. ve 4. gezegenelerinde bulunurlar. İkincisi, Orion Takımyıldızı'ndaki Belltarix'den gelen daha küçük dinozorumsu sürüngen gruptur ki, 200 bin yıl önce sistemdeki 2. gezegende kolonize olmuşlardır. Bu iki taraf, 20 bin yıl önce biten çok yıkıcı savaşlar sonunda bu konfederasyonu kurmuşlardır.


Fiziksel görünümleri: İlk varyasyon Fomalhaut insanları İskandinav kökenlilere çok benzeyen, genellikle mavi, ela ya da gri gözlü sarışınlardır. Erkekleri kaslı yapıda ve 1.85 boyundadırlar. Kadınları dolgun yapıda 1.68 ile 1.83 arası boylardadır. İkinci tip daha koyu tenli, koyu saçlı, kahverengi, gri ya da siyah gözlüdürler. Boy aralıkları ise İskandinav türle aynıdır.


Dinozorumsu sürüngen halk Orion Bellatrix'dekilerin özelliklerini taşır. Çok pullu ve kemikli. Üst baş büyük kemikli kret ile çevrilidir. Büyük kırmızı veya mat sarı gözleri olup dünya sürüngenleri gibi çok küçük bir burnun ön üstünde ve iki yanda bulunurlar. İnce dudaklı ağızları başın bir yanından diğer yanına uzanır. Bağımsız ve çıkıntı olmayan kulaklar gözlerin hemen arkasında çok yumuşak 7.6 cm.lik bir daireden ibarettir. Timsah gibi pullu olan derileri yeşil, sarı, kahverengi ya da kırmızı renktedir. Sırtlarının ortalarında başlayan sürgün kafa üzerindeki daha büyük sürgünlerle birleşir.


Bu varlıklar 4 ayaklıdırlar. İnce eller uzun ve pençeli 6 parmaktan oluşur. Ayaklar 5 topukludur ve küçük, keskin pençelerle biterler. Kısa ancak timsahınki gibi kalın sadece ayaklara kadar uzanan kuyruğa sahiptirler. Erkeklerinin boyu kadınlardan kısadır. Erkekler 2.44 ile 3 metre, kadınlar ise 2.6 ile 3.12 metre arasında değişir.

Özellikler ve yetenekler: Tüm bilimsel alanlardaki cesaretleriyle tanınırlar. Galaksimizden 2 milyon ışık yılı uzaktalıktaki Andromeda'ya gönderilen ilk büyük bilim ve araştırma ekibini oluşturmaktadırlar.

Ortalama uyku süreleri: Günde 2 ile 6 saat arası
Lisan: İnsansı ırkın konuşması şiirsel ancak gırtlaksıdır. Dinozorumsu sürüngenlerinki ise oldukça gırtlaksıdır.
Ana gemi ve diğer araçlar: İnsansıların küçük gemileri düşmek üzere olan su damlacığı gibi oval yapıdadır. 18.3 ile 26 metre çap arasındadırlar. Ana gemiler devasa çok katmanlı puro biçiminde olup 3.2 ile 1,920 kilometre uzunluğundadır.
Sürüngenimsi ırkın küçük gemileri dev böceklere benzer ve yaklaşık 30.5 metre çapındadırlar. Ana gemileri ise 13 ila 14,400 kilometre genişliğinde ve amip biçimlidirler.


Çeviri: Emreskopi
Kaynak: Sheldan Nidle - http://www.paoweb.com/gfmember.htmSonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: