Blogumdaki kaynak belirtilmemiş tüm yazılar Emre Güney'e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Bu site doğruluğu hiçbir zaman kesin olarak kanıtlanamayacak bazı bilgiler içermektedir. Ancak yayınlarımın uzun vadeli takibi size daha yüksek bir anlayış ve daha doyumlu bir hayat katacaktır. Dünya'da iyi eğlenceler!

MİNTAKALILAR

By | Leave a Comment

İLK TEMASA HAZIRLIK

Üye adı: Mintaka Yıldız Birliği (Orion Birliği'nin eski parçası)
Galaktik Federasyon'a kabûl: 3 yıl önce
Konum: Orion Takımyıldızı'ndaki herkesçe Orion Kemeri olarak bilinen 3 parlak yıldızdan biridir. (Diğer ikisi de AlNitak ve AlNilam olarak bilinir.)
Dünya'ya uzaklık: Yaklaşık 233 ışık yılı.

Yaşam formu tipi: Çoğunluğu amfibik(hem suda hem karada yaşayabilen) bir tür olup, aralarında hibrid(yarı) sürüngenimsi ve dinazorumsular da yaşar.

Fiziksel görünümleri: Çoğu yönden Mintakalılar Dünya'nın kurbağa türlerini çağrıştırırlar. Yine de çok büyük farklılıkları vardır. Esasen 2 ayaklı yapıdadırlar. Ciltleri yumuşak ve tüysüz olup, kırmızı, turuncu ve yeşil ile sarı ve kahverengi arası renk değiştiren(sedefsi, bakış açısına göre farklı renk algılanan) özelliktedir.

Dünya amfibiklerinden farklı olarak gözler çok patlak yapıda değil, ancak daha büyük, kafayı biraz daha saran yapıda ve parlak kırmızı, turuncu ya da yeşilimsi sarı renktedir. Çok ince olan dudaklar üzerinde iki küçük deliğe sahip burunları yer alır. Ağızları açıldığında çok büyüktür ve kurbağa ağzına benzer. Kulaklar kafanın iki yanında yer alan çok küçük halkalar şeklindedir.

Kafa büyük ve bedenin kalan kısmına kıyasla orantısız görünür ve ense/boyunları yok gibidir. Vücutları, kol ve bacakları çok adelelidir. El ve ayak parmakları uzun, ince, perdeli ve 4 tanedir. Ayak parmakları ince pençelidir.

Dişilerinden biraz daha küçük olan erkekleri 2.13 ile 2.44 arası boylarda, dişileri ise 2.29 ile 2.59 uzunluktadırlar.

Özellikler ve yetenekler: Psikolojideki ustalıklar
ı ve her tür zihin manipülasyonundaki yetenekleriyle bilinirler. Çok iyi bilimsel bilgi birikimine ve 15 milyon yıl öncesine kadar uzanan devasa içsel bilgelik kütüphanelerine sahiptirler.
Ortalama uyku süreleri: Günde 4-6 saat
Lisan: Perdeli, derin ve gırtlaksı.
Ana gemi ve diğer araçlar: Mantar biçimlidir: "Close Encounters" filminin sonundaki uzay gemisine benzerler. 15.2 m ile 46 metre arasında küçük gemilere, 160 km ila 1600 km uzunluğunda çok büyük ana gemilere sahiptirler. Büyük olanlar oldukça kendine-yetebilir özelliktedir ve genellikle derin uzayda tutulurlar.

Çeviri: Emreskopi
Kaynak: Sheldan Nidle - http://www.paoweb.com/gfmember.htm
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: