Blogumdaki kaynak belirtilmemiş tüm yazılar Emre Güney'e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Bu site doğruluğu hiçbir zaman kesin olarak kanıtlanamayacak bazı bilgiler içermektedir. Ancak yayınlarımın uzun vadeli takibi size daha yüksek bir anlayış ve daha doyumlu bir hayat katacaktır. Dünya'da iyi eğlenceler!

Ashtar Komutası 26 Nisan 2012 mesajı

By | 22 comments
Günler geçtikçe Işık işçilerinin yüreklerindeki beklentilerin çoğaldığını görüyoruz. Endişelerinizin de arttığını görüyoruz ve şu anda o endişelerle ilgili söyleyebileceğimiz tek şey onların önümüzdeki günlerde gerçekleşeceği söz verilen olaylar sonucunda giderileceğidir.


Hepinizin sahip olduğu endişeleri biliyoruz, bilgileri gezegeninizin dört köşesine nasıl yaydığınızı görüyor ve bunu yapmanızı seviyoruz. Kalplerinizden taşan sevginin, gezegenin yükselişi için ne kadar güçlü bir temel oluşturduğunu ve bunun çalışmalarımız için ne büyük bir ödül olduğunu ifade etmek istiyoruz.

Yeryüzünün önümüzdeki günler boyunca güneş fırtınaları tarafından bombardıman altında tutulacağından ve gezegenin bütün sakinlerinin bu enerjiyi bedenlerinde hissedeceklerinden söz etmek istiyoruz. Bu enerji dalgaları DNA’larınızın değişimi ile ilgili süreci ivmelendirmekteler. Düşük enerji düzeylerinde olmadığınız sürece, bu enerji dalgalarının acıya yol açmayacağını da bilmenizi istiyoruz. Bu nedenle size titreşimlerinizi sürekli yükseltmenizi ve böylece Dünya’ya ulaşmakta olan frekanslara uyumlu hale gelmenizi öneriyoruz.

Bu fırtına etkilerinin en yaygın belirtisi kulaklardaki çınlamalar ve başınızın içinde hissedebileceğiniz bir baskıdır. Belirtiler frekans uyumlamalarının birer parçasıdır.

Artık dış dünya ile bağlantılarınızı azaltmak için meditasyona daha çok önem vermeniz gerekmektedir. İçinize doğru, dikkatli bir Sevgi ve Işık arayışı ile yönelerek çevrenizdeki herşeyle uyum içerisinde olmayı amaçlamalısınız.

Unutmayın ki, dünyadaki barış bizim gelişimize bağlı değildir, o sizin barışa dair düşüncelerinize ve o düşünceleri nasıl ifade ettiğinize bağlıdır. Ve bugün artık bu düşünceler neredeyse anında gerçekleşmektedir.

Bizim inişimiz, sizin kendi dünyanızı kendi içinizden başlayarak değiştirme arzunuz için sadece tamamlayıcı olacaktır. Bu bizim sıklıkla bahsettiğimiz bir konu: Biz ancak sizin kararınız üzere ortaya çıkabiliriz. Çünkü sizin özgür iradenize saygı duyuyoruz ve bunu her zaman ısrarla söylüyoruz.

Kalplerinizdeki umudu görebiliyoruz ve şu an burada size hayalkırıklığına uğramayacağınızı bildirmek için sesleniyoruz. Dünyanızın zamanı hızlanmaktadır ve bu durum Işığın bu büyük görevi için bize katılmış olan Mavi Halk’ın çabalarının bir meyvesidir.

Dünyalı sevgililer; bu hepiniz için bir fırsattır. Biz sevgi içerisinde geldik ve sizin ne kadar harika varlıklar olduğunuzu göstermek amacıyla buraya ulaştık. Biz sizin aileniziz ve sizinle olan yakınlığımızı yitirmek istemiyoruz.

Biz sizin kardeşleriniziz ve Yükseliş’ten önce yapmanız gereken birçok şey bulunduğunu bilmenizi istiyoruz.

İfşaat haftası boyunca yapılması gereken birçok iş olacak ve bu süreçte herbirinize ihtiyaç duyulacak.

İfşaat’tan hemen sonra, binlerce soru ortaya çıkacak ve medyanızda bu sorular nedeniyle ve bize dair önemli ve harika bir bilgi akışı sonucunda önemli bir hareketlilik yaşanacak.

İfşaat’ın ardından ise bizim hemen iniş yapmamızı beklememelisiniz. Bunun yerine aileniz ve dostlarınız arasında bulunan ve varlığımızın anlamını gerçekleşmiş herşeye rağmen anlamamış olan insanları hazırlamakla ilgilenmelisiniz. Onlara varlığımızın barışçıl olduğunu ve bazılarının ısrarla yaymaya çalışacağı fikirlerin aksine, sizler üzerinde herhangi birşeyi empoze etme amacı gütmediğimizi açıklamalısınız.

Karanlık tarafta olanlar Başkan Obama’nın imajını sarsmak için son kozlarını oynamaktalar. Bu nedenle, onun bir ışık işçisi olduğunu ve vahşi canavarların kafesinin içinde cesurca savaştığını net şekilde ifade etmek istiyoruz. Obama işini başarıyla yapıyor ve bizler İfşaat görevini ona verirken büyük bir güven duygusu içerisindeyiz.

Önümüzdeki haftalar sizin için yoğun geçecek. Öngörülmüş Galaktik gelişmelerin önümüzdeki ayda dünyanızdaki aktiviteleri arttıracağını da söylemek istiyoruz.

Bir kere daha her birinizin, daha önceden hazırlanmış olmanız nedeniyle muhteşem bir kapasite ile donatılmış olduğunu hatırlayın.

Sizi medyanızda Galaktik Federasyon/Ashtar Komutanlığı’na dair ortaya çıkabilecek çarpıtılmış bilgilerle ilgili olarak da uyarmayı diliyoruz. Bize dair bütün bilgileri kalbinizle analiz ediniz. Çünkü kalbiniz size bahsetmekte olduğumuz gerçeklere yönelik en doğru bilgiyi verecek olandır. Gerçek şu ki, biz asla işgal etme ve özgür iradenize müdahale etme amacıyla gelmedik. Tanrı’nın sevgisine güvenin. Çünkü o sevgi sizin dünyanızı sarmakta ve hatta bizi Yaratıcı’nın sevgisine zarar veren bir tehdit olarak görenleri bile kucaklamaktadır.

Bizim yüksek teknolojiye sahip olduğumuzu biliyorsunuz. Eğer bir işgali ve üzerinizde egemenlik kurmayı istiyor olsaydık, bunu şimdiye kadar yapamaz mıydık? Bu gücümüze atıfta bulunurken sadece barış içerisinde ve en yüksek hayrınızı hedefler şekilde gelmiş olduğumuzu anlamanızı amaçlıyoruz.

Bizimle tekrar bir araya geldikten sonra, gerçekten yıldız halklarından olduğunuzu ve o yıldızlara geri dönmek istediğinizi anlayacaksınız. Biz sizin geleceğiniziz. Biz sizin yıldız aileniziz. Biz siziz.

Işık içerisinde kalın!

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

22 yorum:

 1. Arkadaşlar okuduklarım ne kadar güzel gelsede genede temkinli olmam gerekiyor gibi hissediyorum. Sizcede öyle değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. küçüken gulyabaniler vardı tepegözler vardı..:) şimdi bunlar var ..işte böyle zaman geçer ve ebediyete vasıl oluruz ..yani mortingen..:) uzay çağı masalları ..bana canlı kanıt gerek gerisi masal..bu işin çok içinde biri olarak böyle düşünüyorum..kimse darılmasın..benim görüşüm beni bsğlsr..saygılar..

   Sil
  2. İfşaat ve UFO mevzusu tarihi, teknolojik ya da bilimsel bir maceradan çok, "ruhsal bir olgudur". Olayın ruhsal boyutunu anlamayanların gelişmeleri görüp, bu zamanların tadını çıkarmaları son ana kadar mümkün olmayacak. Bu vizyonun (işin değil) çok içinde olan biri olarak hiç içindeymiş gibi değil sözleriniz. Yorumlarınız için teşekkürler. Darılmayız.

   Sil
  3. Peki, nasıl oluyor da eski sistemin önde giden hizmetkarları 5. boyut mesajları verebiliyorlar?? Bu sizce güvenilir birşey olabilir mi?

   Sil
 2. Ashtar Komutası 26 Nisan 2015 mesajı:

  Günler geçtikçe Işık işçilerinin yüreklerindeki beklentilerin çoğaldığını görüyoruz...

  :D Bu böyle süreeer gider. Alttaki yazı aynı kalır sadece tarih değişir. 2015 olur, 2020 olur halen aştar gelicez bekleyin, düzeltiyoruz ayarlamaya yapıyoruz der. Beklentiniz nedir ben onu merak ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. büyüklere masallar..:)..varmı canlı kanıt..? rela olmak gerek ..bak tv karşımda ve tff fnevi kurtarmak için ligi yakmaya çalışıyor ..işte bu real ..!!karnım acıktı yemek yapmalıyım bu real..:)

   Sil
  2. Siz de canlı ve real kanıtsınız Kaya. Bu siteye girip bunları okuyor olmanız sizi de bu realitenin bir parçası yapıyor. Hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz. Bir'likte iyi yolculuklar. :)

   Sil
  3. her görüşü dinlemek gibi bir derdim vardır benim ..katıldığım anlamına gelmez dinlediklerim..:) düşücelerin harmanından çıkarttığım edinmişliklerimle yol alırım hayat denen bu yolda ..
   teşekkür ederim sefa buldum..:)

   Sil
 3. Ayrıca tüm bu mesajlar gerçek olsa bile bu mesajları gelişmiş teknolojileri ve büyüleriyle illuminati örgütünün yapmayacağı ne malum? Ben illuminati mensubu olsaydım yüce başkanlarımıza böyle bir fikir sunardım:

  Başkanım, kaleyi içten fethetmeliyiz. Bize direniş gösterecekler olacaktır. Onları oyalamamız gerek. SÜrekli bekleyin diyen bir oluşum oluşturabilirim bu çok kolay. Bu mesajları belirli kişilere gönderir bir akım başlatırım, bu sayede onlar da kendi kontrolümüz altında olurlar. Zamanı gelince de bize karşı geldiklerini zannedip aslında bize hizmet ederler. Nasıl fikir?

  Başkan elbette kabul eder :)

  YanıtlaSil
 4. Arkadaşlar umarım bazı kanal mesajları illuminatinin oyunu değildir, çünkü illuminati kartlarında 2012 olimpiyatlarına ufoların çarpçağı yazıyor, biliyorsunuz o kartlardaki çok şey gerçekleşti, bu 2012 deki ufolar onların oyunu da olabilir, bunları yapacak imkanları var, bizim ufo sandığımız başka birşey olabilir, ve neden obama, obama olunca daha bir şüphe duydum, umarım herşey sevgi adına gerçekleşir, ve umut ettiklerimiz olur, sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Son derece şüphe ile yaklaşılması gereken mesajlar bunlar. Benzerlerini 25 yıldır izliyorum 25 yıldır az sonra muhabbeti var. CIA tezgahı olduğunu düşünüyorum. Güç ve kontrol amaçlı zaten her seferinde ışık ve sevgi sözcüklerinden hemen sonra çok güçlü olduklarını ve asla karşı konulamaz olduklarını belirtiyorlar.Pozitif yüksek varlıkların çok çok az bir bölümü insanların karşısına fiziksel olarak çıkma eğilimindedir. Bunlar ya CIA tezgahı ya pozitif görünümlü negatif varlıkların ya da her ikisinin bir karışımı. Şunu unutmayalım. Kurtarıcıya ihtiyacımız yok. Bize biz yeteriz.

  YanıtlaSil
 6. Bu ve diğer bazı mesajlarda da obama üzerinde duruluyor, bir görevliymiş gibi.Tek bir kişinin lanse edilmesi o kişinin görevli olup olmadığına dair şüphe getiriyor. Zaten bunun dışındada a b d dünya poisliğine soyunmuş durumda. Bu durum bunun bir alt çalışması olabilir.Taa ki o "ineceğiz,geleceğiz" diyenler gelene kadar da bu düşünceler pek te değişeceğe benzemiyor. Hakkında yazılanlardan bu şahsın elbetteki haberi vardır.

  YanıtlaSil
 7. Öyle veya böyle önümüzdeki dönemi yasayip görecegiz. Icimizdeki ses bu yasadiklarimizda ciddi bir dogruluk payi oldugunu söylüyor ancak kaygilarimiz da pesimizi birakmiyor.Her yeni kanal bilgisinde hayal kirikligina ugratilmayacagimiz özellikle vurgulaniyor ve gercektende bize cesaret veriyor bu vurgular.Aslinda etrafimiza baktigimizda su an itibariyle realitede zaten 1-0 yenik durumdayiz. Sizler icin de öylemidir ama benim icin yenik durumda olmam kaybedecek birseyim olmadigi anlamina geliyor ve dahada cesaretlendiriyor. Evrendeki en bilinen ve gecerli kanunlardan biri olan cekim yasasini göz önünde bulundurarak ve kendi gelecegimizi kendimiz yarattigimiz gerceginide kabul ederek isik hizasinda kalmak her sekilde galibiyet getirir.Odaklandigimiz noktayi güclendirdigimizi bilmemize ragmen negatif olasiliklari bir an olsun kenara birakamiyoruz. Akabinde seneryo bilindik sekilde ortaya cikiyor.( Korkular,kaygilar ) Ve korkulara okadar iyi odaklaniyoruz ki cok kisa zamanda korktugumuz basimiza geliyor :-) Her defasinda bahsedilen ve eninde sonunda herkesin yapacagi su meshur, yapmak zorunda oldugumuz secim varya, belkide burada ortaya cikacaktir.
  Her halukarda bu gelismelerin umdugumuz ve pozitif manada gerceklesmesini istedigimize eminim. Ayrica sevginin gücünede inaniyoruz. O halde az bi gayret gösterip kalbimizden gelen sese ve inandigimiz seye tutunalim. Zaten görünüse bakilirsa pek fazla vakitte kalmadi.
  Sürekli yenilgiyi düsünerek nasil kahramanlar oluruz ki?

  YanıtlaSil
 8. göyya amerikada ırak a barış getiriyordu ama ne getirdiğini gördük ben ufo lara uzaylılara inanıyorum ama bu mesajlara hem inanmıyorum gerçek olsa bile mutemelen niyeti götü kişiler yazıyor bunuda şurdan çıkardım mesajların hemen hemen hepsini okudum ve çoğu mesaj birbiriyle çelişiyor ben size aklımdakilerden bir kaçını söyliyim 1.bize sizin kararlarınıza saygı duyuyoruz diyorlar ama iç işlerimize karıştıklarını itiraf ediyorlar ilimünati vs iyidir kötüdür o ayrı sonuçta halkın onayını bir şekilde yoksayıyorlar 2.sürekli bir obamadır gidiyor sizce bu adamlar kendi yanındaki adamların isimlerini verirlermi yani bu mesajları bizim kadar onlarda okuyor sonuçta 3.siz hiç bir iyiliği göstere göstere yaparmısınız bunlar her seferinde biz size iyilik yapıyoruz falan diye hep söylüyorlar

  YanıtlaSil
 9. Sevgili arkadaşlar ingilizce bilmiyoruz. Çevirip paylaşırsanız seviniriz. Tüm bu olanlar her neyse ney bence. Sonuç olarak biz kurtarıcı beklentisiyle, ifşa beklentisiyle kendi ilerleyişimizi sekteye uğratmıyor, kendi merkezimizde kalmaya devam ediyorsak çokta önemli değil. İfşa çok boyutlu bir olay ve kanımca bizler kendi aramızda tartışmak yerine bunun toplumda oluşturduğu paniği absorbe etmeye hazır olduğumuzda olması daha da olası yine bence. Bizler her ne kadar bu konuda bilgi ve beklenti içinde olsakta bunun diğer insanlardaki şokunu düşünün lütfen. Yıllardır bildikleri inandıkları her şey yıkılacak. Suçlu arayacaklar. Dinsel kurumlar, plotikacılar ama belkide en çok bilipte susanlara kızacaklar. Bu yıllar sonra aslında evlatlık olduğunuzu öğrenmek gibi bir şey belkide daha fazlası. Ve ifşa olması durumunda tüm bu süreçte sorumluluk almaya, bakın ben biliyordum, demiştimi bir tarafa bırakıp insanları sakinleştirmeye olan biteni anlatmaya, özellikle birincil çevrenize hazır mısınız? Belkide bunu sormalıyız?
  Aşağıdaki linkte 5 Mayıs 2012 tarihi ile ilgili bir mesaj var ancak google translate ile anlamak mümkün değil. İnceleyebilirsiniz. 5 ve 6 mayıs günleri kurtuluş günü ilan edilmiş ve dolunayla birlikte toplu meditasyon çağrısı yapılıyor.
  http://the2012scenario.com/2012/04/cobra-world-liberation-day-may-5-2012
  Yine aşağıdaki linklerde kanllarla ilgili değerlendirme ve tartışmalar var ama tabi bunuda google translate ile anlamak pek mümkün değil.
  http://the2012scenario.com/2012/04/on-assessing-channels
  http://suzanneliephd.blogspot.com/2012/04/many-versions-of-same.html
  Yine ilginç bir blog
  http://2012portal.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 10. Gürkan Balkan tam da hissettiğim şeyleri ifade ettiniz,teşekkür ederim..Çoğumuz korku odaklı seçimler yapıyoruz ve bu gezegenimizin kollektif rezonansını etkiliyor.Bu yüzden hepimizin korku enerjisini sevgi enerjisine dönüştürmenin bireysel sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum.Korkuyu dönüştürmeyi başarabilirsek eğer,bu geçişi daha kolay bir biçimde gerçekleştirebilmemiz mümkün olacak.Bu yüzden şu an yaptığımız seçimlere çok dikkat etmeliyiz.Bunlar yakın gelecekteki kararımızı da belirleyecek aynı zamanda.

  YanıtlaSil
 11. P'taah Pleiades Mesajları 1-2(Jani King)ve Galaktik İnsan (Virginia Essene & Sheldon Nidle)kitaplarını okumanızı öneririm,eğer konuyla ilgileniyorsanız.

  YanıtlaSil
 12. Sevgili Dostlar,
  Sadece gördüğüme inanırım düşüncesi,köleci sistem tarafından insanlara enjekte edilmiş bir düşüncedir."Sadece benim sana gösterdiğim kadarına inanacaksın" demektedir.Görmeden inanmam diyen ve burada paylaşılan konuları alaya alan kardeşlerimiz ve onların milyarlarcası ağızlarını açmış şu an kendilerini köleleştiren,her gün döktükleri alın terinin %90'nını ellerinden alan sistemin tekelinde olan sözde "bilim"'in ne diyeceğine bakıyorlar.Onlar için gerçek bu...Ama bilmezler ki konuştukları ve söyledikleri bile kendilerine ait değil sistemin kendilerine enjekte ettiği yanlış bilgilerdir...

  Şu an Cern'de deneyler yapılıyor bunu hepimiz biliyoruz.Fakat orada Higgs Parçacığını bırakın farklı boyutları veya ışık hızında seyahati keşfetseler bunu insanların hiçbiri bilmeyecek.Siz sadece gördüklerinize inanmaya devam edin.Sizin için gerçek,dünyanızı oluşturan televizyonun söylediği gazetelerin yazdığı olmaya devam etsin...

  İnsanlar aç,insanlar susuz,her birkaç saniyede açlıktan bir çocuk her birkaç saate bir işçi ihmalden ölüyor...Asgari ücretle çalışan bir insan 3000 TL'lik iş üretsin ve ona sadece 700 TL'si verilsin.Nerede yaşıyor olursanız ne yapıyor olursanız olun alın terinizin büyük çoğunluğu her gün sistemin cebine giriyor.Nükleer silahlar,uçaklar,füzeler atıklar...Artık doğayı katlettik doğanın 400 yılda oluşturduğu yakıtı biz "1" yılda tüketiyoruz....

  Kabal mı dersiniz,illüminati mi,CIA mi ne derseniz diyin bunların eli insanların cebindeydi bir vakit ama artık elleri ruhumuzu söküp atmak istiyor.

  Şunu bilmelisiniz ki bu muazzam evrenin/evrenlerin en ileri evrim halkası sizler değilsiniz...İnsan sadece bu dünya üzerinde görünen fizik dünyanın en ileri evrim halkasıdır.Ve evrenin trilyonlarca yıllık evrimi yanında kumsaldaki bir kum tanesi gibidir.Artık düşünsel engelleri yıkmanın zamanı geldi,artık sınırlarımızı aşmanın zamanı geldi,artık bu bataklıktan çekilip sıyrılmanın zamanı geldi.Mesajları veren varlıkların asıl istedikleri bunu insanın kendisinin yapmasıdır.Binlerce yıldır insanlara dersler veriliyor doğru yol gösterilip rehberlik ediliyor ama bizler hala "görmediğime inanmam" noktasındaysak ya da ikide bir sızlanıp hani neden gelmediler noktasındaysak kusura bakmayın ama onların yerinde olsam ben de ertelerdim gelişimi.Bu durum ekilen tohumların yeşermediği anlamına geliyor...

  Zaman sorumluluk alma zamanıdır dostlar,sorumluluklarımızı bilir ve onları yerine getirirsek herşey değişecektir...Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyük katkınız, çok önemli sözleriniz için teşekkür ederim. sevgili Toprak.

   Sil
  2. Toprak arkadaşım yazının da bahsettiğiniz zaten bilinenler, Siz müsterih olun, rahat olun. Sistem, plan işini bilir. Bataklığı seven varlıklarda vardır ki o bataklıkta onlar için varedilmiştir gayesi budur. Öyle yada böyle varış yeri TEK dir. Her şey bütüne hizmet eder. Yolun sonuna “nokta” konulmuşsa kim nerden giderse gitsin o noktaya ulaşır.
   Teşekkürederim.

   Sil
 13. Sevgili İlker,

  Ben,kimsenin bilmediği yeni şeyler yazdığımı iddia etmedim.Bununla birlikte,siz biliyorsanız ne ala ama buraya binlerce insan girip yazıları okuyor ve her yazının satır arasından kendi katalizörünü bulacak insanlarda olabilir elbette bu anlamda her kelime değerlidir.Pazılınızın eksik parçasının nerede karşınıza çıkacağını bilemezsiniz...

  Sistem kesinlikle işini bilir ve tüm varoluş BİR'dir,varış noktası da TEK'tir çok doğru söylemişsiniz.

  --Sistem mükemmelliği nasıl zuhur eder?
  Bireyselleşmiş ya da bireyselleşmemiş tüm parçacıkların eşsiz uyum içindeki hareketiyle.
  --Peki bu parçacıklar (ki buna insan varlığı da dahildir) nasıl hareket etmeleri gerektiğini nereden bilebilirler?
  Birçoğu DNA'larına kodlanmıştır herhangi bir bulanıklıkta iç sesleri (evrenin sesi)onlara en doğrusunu gösterecektir...

  Her insan İç sesini,fiziki gerçeklikleri de (DNA) göz önünde bulundurarak hareket etmelidir.Siz belki sistem işini biliyor ne de olsa diyerek müsterih olabilirsiniz.Ama ben sistem işini bildiği için ve o çağrıya kulak verdiğim için müsterih değilim ayaktayım sesimi yükseltiyor ve değişim istiyorum...Sistem mükemmelliğini bizlerle tecelli ettirir.Bizler de bu sorumluluğu "sistem işini bilir" diyerek kendi dışımıza itersek bu gezegenin ihtiyaçlarına ve titreşimine ters bir noktadayız demektir.Elbette ki bu durum da evrenin mükemmeliği içinde anlamlıdır o anlamı çözüp gerçeği görmek gerekir...

  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilgi Kitabı'nı okuyan var mı aranızda? O kitaptan açtığım bilgiye göre; sistem dediğiniz şey bir çok şeyi bizim burada düşünmemizle o programı başlatmamızla ilk defa yaşıyor,ilk defa karşılaştığı şeyler var.Ve onlar da bazı şeyleri yeni tecrübe ediyorlar.Dolayısıyla sistem işini bilir ,olacak olan olur sözleri bu bilgiye göre havada kalıyor.5.BOYUT VARLIĞI OLABİLMENİN İLK ŞARTI YAŞAMINIZIN SORUMLULUĞUNU ALMANIZDIR.Kim geliyor kim gelmiyor ben çok ilgilenmiyorum.Gelen zaten gelmiş.BİZ BURDAYIZ !

   Sil