Blogumdaki kaynak belirtilmemiş tüm yazılar Emre Güney'e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Güçlü bilgisayarın mı var? Dururken kripto para kazansın. Hemen bir madencilik hesabı aç!

Emre 2000'lerin başında evrenindinamikleri.blogspot.com adresinde iş hayatı, dünyanın sosyal ve ekonomik sorunları ile felsefi düşünceler üzerine yazılar yazmaya başladı. O'nu blogculukla tanıştıran bu başlangıç, 90'lı yılların ortalarından beri süregelen UFOlar, paranormal olaylar, ölümün ötesi, varoluş gibi konulara merakını ve bulgularını paylaşmak yolunda şekillendi. Birkaç yıl içinde blogun adresini emreskopi.blogspot.com olarak değiştirecek ve Türk internetinde büyük eksikliğini gördüğü benzer başka konulara da yer verecekti. Böylece galaktik mesajları, üst boyutlardan varlıkların mesajlarını, dünya-dışı medeniyetlerden bilgi ve haberleri de çevirip özetlemeye, zaman zaman onlardan esinlendiği kendi yazılarını yazmaya başladı. 

2013'ün Ocak ayında ise varoluş amaç ve çizgisini belli eden kendi internet alan adını almayı gerekli gördü ve yayınlarına yenidunyaicinipuclari.com adresinden devam ediyor. Yeni Dünya için İpuçları sadece bunları içermekle de kalmıyor. Bilim, teknoloji, sonsuz enerji konularındaki gelişmeler, ilgili önemli belgesel/film, proje ve sivil toplum hareketlerinden haberleri ve devletlerin halklarından gizlediklerini de içeriyor. En zevk aldığı yazılar ise az bir kısmını blogda sunduğu şiirleri ve gelecek vizyonunu anlatan yarı-edebi fantastik yazıları.

Gelecekte, maddi olanak ve zamana bağlı olarak radyo-TV programı, farkındalık yaratıcı kısa filmler yapmak gibi düşünceleri de var. İşte bu heyecan, fayda ve bilgi/anlayış paylaşımı arzusuyla, Yeni Dünya için İpuçları ruhsal ve evrensel bilgiyi en açık, özet ve anlaşılır şekilde bulacağınız internet sitesi haline geldi.

YDİİ, tüm toplumsal, dinî, etnik, politik ve kültürel anlayışların üzerindedir ve bunlar bizi bağlamaz. Tüm bu etkenlerin insanlara insanlıklarını unutturan ve insanlığı aşağı çeken ağırlıklar olduğunu, bu değerlerin insanlığı asıl görevinden ve varoluş bilgeliğinden uzaklaştıran gereksiz etiketler olduğunu düşünüyoruz. YDİİ aynı zamanda amatör ve kişisel bir site olduğundan, hiç bir ticari ya da fikrî kuruma bağlı değildir. Bu nedenle sitemiz, "özgür, bağımsız ve taraflı öte alem medyası" sloganını haketmektedir düşüncesindeyiz. YDİİ, karşısındaki güç ne olursa olsun hep "insandan taraf" olacaktır. Özgürlük ve bağımsızlığını kullanarak ortalıkta tartışılıp ifşa edilemeyen tüm geliştirici ve özgürleştirici bilgiyi, siz çoğunluğu yalnız hisseden dostlara zevkle iletecektir. YDİİ önünüzde, arkanızda, başınızda değil; yanınızda bir yoldaş gibi ışığını paylaşacaktır.


0 yorum: